برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

تلگرام غیررسمی “وگرام”

یکی از نسخه های غیررسمی تلگرام کانالی تحت عنوان “کانال رسمی تلگرام” ایجاد کرده و با انتشار هشدارهای جعلی، کاربر را تشویق به نصب بدافزاری با نام “آنتی ویروس تلگرام” میکند.

هرگز از نسخه های غیررسمی تلگرام استفاده نکنید و فریب پیام های جعلی آنها را نیز نخورید.

تلگرام غیررسمی “وگرام” با نام بسته com.vegram.rashidi، تحت عنوان “تلگرام ایکس” در کانال های تلگرامی تبلیغ و منتشر شده است. این برنامه برای دور زدن فیلترینگ، از پروکسی های طلگرام و هاتگرام استفاده میکند.

“وگرام” نام کانال خود را نیز “کانال رسمی تلگرام” قرار داده و از این طریق، اعتماد کاربر را جلب میکند و سپس با ارسال پیام های جعلی مختلف، کاربر را فریب میدهد. یکی از نمونه های این پیام ها، که توسط بسیاری از تلگرام های غیر رسمی دیگر نیز منتشر شده، “مدت اعتبار رایگان شما به پایان رسیده است، برای ادامه استفاده این برنامه را به ده نفر ارسال کنید” است.

علاوه بر این، این کانال به کاربر اخطار زیر را ارسال کرده و کاربر را تشویق به نصب بدافزاری با نام آنتی ویروس تلگرام میکند.
“تیم امنیتی تلگرام موفق به شناسایی ۳ #ویروس خطرناک در گوشی شما شده است با نصب #آنتی_ویروس زیر ، گوشی خود را پاکسازی کنید .”

درواقع توسعه دهندگان این نسخه غیررسمی به سود حاصل از فروش اعضای خود به عنوان شرکت تبلیغاتی اکتفا نکرده، و قصد دارد با نشان دادن تبلیغات و یا دیگر اقدامات، از کاربران خود سواستفاده های بیشتری نماید.

بررسی این آنتی ویروس جعلی در لینک زیر قابل مشاهده است:
https://t.me/bitbaanlab/178