برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

بررسی برنامه AppDate

بررسی برنامه AppDate با حجم ۷٫۳ مگابایت

این برنامه در کانال های زیادی، تحت عنوان آنتی ویروس تبلیغ شده است، اما درواقع این برنامه یک فروشگاه برنامه های اندرویدی است.

برای استفاده از این فروشگاه (که کمتر از صد برنامه در آن قرار دارد) لازم است روزانه سیصد تومان پرداخت نمایید. درحالی که این برنامه ها در کافه بازار و گوگل پلی نیز به صورت رایگان وجود دارد.

نکته جالب اینجاست که بسیاری از برنامه های موجود در این فروشگاه، جعلی هستند و بجای برنامه اصلی، برنامه همراه سبز (با حق عضویت روزانه ۵۰۰ تومان) دانلود و نصب میشود.

براساس صحبت های انجام شده با مدیر این برنامه، مشخص شد که برنامه اپ دیت به اشتباه برنامه های “همراه سبز” را بجای برنامه های اصلی در فروشگاه خود قرار داده است و پس از اطلاع رسانی انجام شده، نسخه ها جایگزین شده اند.

درواقع مسئولین این برنامه، در دانلود برنامه ها از سایت های مختلف دچار اشتباه شده اند و چون در این سایت ها برنامه های جعلی قرار داده شده بود، آنها هم بدون هیچ بررسی همان برنامه های همراه سبز را در فروشگاه خود گذاشته اند. این برنامه ها حتی از گوگل پلی نیز دانلود نشده اند که بتوان با اعتماد به گوگل پلی، به این برنامه ها نیز اعتماد کرد.

اگر ما برنامه ها را بررسی نمیکردیم، آیا متوجه این اشتباه میشدند؟ آیا پیش از اخذ مجوز نباید این برنامه ها بررسی شوند؟ اگر یک برنامه جاسوسی یا رت جای این برنامه ها بود، چه کسی مسئولیت آلوده شدن افراد را برعهده میگرفت؟ آیا پیش از تبلیغ چندین میلیونی یک برنامه، نباید محتوای آن بررسی شود؟!

این برنامه در فروشگاه چارخونه، که فروشگاه رسمی ایرانسل است نیز وجود دارد!!
https://www.charkhoneh.com/content/930536765

طبق گفته صاحب برنامه، بخش ارزش افزوده و پرداخت روزانه سیصد تومان، برای دسترسی به فروشگاه برنامه های نیست، و تنها برای مشاهده بخش “بلاگ” قرار داده شده است.

با یک جستجوی ساده میتوان دید که کلیه محتوای کپی شده در بخش بلاگ نیز از سایت  Farsroid.com بوده است. شواهد این امر در تصویر زیر مشخص است.

درواقع شما روزانه سیصد تومان برای خواندن مطالبی پرداخت میکنید که به صورت رایگان در اختیار عموم است!